موسسه علمی آموزشی فرهیختگان

با ما تماس بگیرید:

۰۲۱-۸۸۹۹۰۰۳۹

کلیه متقضیان استعداد درخشان با آزمون و بدون آزمون واجد شرایط طبق ضوابط می توانند از ٢٩ لغایت ٣١ تیر ماه از سامانه مرکز سنجش نسبت به ثبت نام این سھمیه اقدام نمایند . ضمنا افرادی که متقاضی سھمیه استعداد درخشان بدون آزمون بوده و به ھنگام ثبت نام آزمون کارشناسی  ارشد موفق به ثبت نام نشده اند میتوانند از تاریخ ٢٩/٤/٩٨ لغایت ٣١/٤/٩٨ نسبت به ثبت نام اولیه اقدام نمایند این افراد می بایست ابتدا گزینه ب را انتخاب و پس از ثبت نھایی و دریافت کد رھگیری، از طریق گزینه الف نسبت به ثبت نام استعداد درخشان اقدام نمایند. لازم به ذکر است این افراد ھنگام انتخاب رشته محل باید ھزینه ثبت نام را پرداخت نمایند. کلیه افراد متقاضی استعداد درخشان با آزمون و بدون آزمون میبایست از تاریخ ١/٥/٩٨ لغایت ١٧/٥/٩٨ جھت ثبت نام در دانشگاه و معرفی به مرکز سنجش آموزش به دانشگاه محل تحصیل خود مراجعه نمایند. انتخاب رشته محل را نیز ھمزمان با سایر داوطلبین عادی در تاریخھای ١٩ لغایت ٢٢ مرداد ماه میبایست انجام دھند.(البته ھر گونه تغییر در زمانھای یاد شده از طریق سامانه اطلاع رسانی میگردد.) تغییر سھمیه استعداد درخشان پس از معرفی دانشگاه و ثبت در سامانه مرکز سنجش آموزش پزشکی امکان پذیر نمی باشد.

به گزارش خبر گزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، دکتر آبتین حیدرزاده رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی گفت: علاوه بر تصویب قانون لزوم کسب حدنصاب نمره زبان انگلیسی در آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه پزشکی سال ۹۸ و بعد از آن، قوانین دیگری هم در دستور کار مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار گرفت.

وی گفت: لغو قانون محدودیت طرح نیروی انسانی برای شرکت در آزمون در رشته‌های اجباری ملزم به گذراندن طرح نیروی انسانی، امکان استفاده از تسهیلات استعداد درخشان بدون آزمون برای دانش‌آموختگان رتبه اول رشته بهداشت عمومی و برگزاری مصاحبه برای رشته مددکاری اجتماعی از جمله این قوانین است.

حیدرزاده یادآور شد: حذف قانون ۲۰ درصد سهمیه استعداد درخشان بدون آزمون فاقد رشته همنام در مقطع کارشناسی ارشد از آزمون سال ۱۳۹۹ و بعد از آن و همچنین معرفی متقاضیان استعداد درخشان با آزمون از مجموع ورودی یک دانشگاه در یک سال  دیگر قوانین مهم آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی است.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: از سال ۱۴۰۰ و بعد از آن برای پذیرفته شدگان استعداد درخشان همانند داوطلبان عادی محرومیت یک ساله اعمال می شود.

انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از 26 تیرماه آغاز شد.

گسترش‌نیوز: مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اعلام کرد: متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی که در سال 98 که در آزمون این مقطع که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار شده شرکت نموده اند، می‌توانند از  چهارشنبه 26 تیرماه تاساعت 24 روز شنبه 5 مرداد ماه با مراجعه به سامانه www.azmoon.org نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند.

مشاور سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد: در آزمون کارشناسی ارشد تنها 55 درصد داوطلبان انتخاب رشته کردند.

حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار حوزه آموزشی و پژوهشی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا اظهار کرد برای آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 98، 615 هزار و 452 نفر ثبت‌نام کردند که 308 هزار و 243 نفر زن و 307 هزار 189 نفر مرد بودند از تعداد کل داوطلبان 40 هزار و 764 داوطلب علاقه‌مندی خود را به کد رشته دوم اعلام کردند.

آزمون دکتری وزارت بهداشت از دو قسمت آزمون کتبی و مصاحبه تشکیل شده است . آن دسته از داوطلبانی که بعد از شرکت در آزمون کتبی و بعد از اعلام نتایج اولیه دکتری وزارت بهداشت ، موفق به کسب حد نصاب 50 % میانگین كل نمرات شركت كنندگان در آزمون كتبی و كسب حداقل 30 % نمره كل آزمون شدند ، می توانند جهت ورود به مرحله مصاحبه دکتری وزارت بهداشت 98 اقدام نمایند . مصاحبه دکتری علوم پزشکی برای دوره ی دكتری تخصصی توسط مناطق آمایشی ( دانشگاه ها ) و برای دوره ی دكتری پژوهشی توسط سازمان ها / مؤسسات و دانشگاه های علوم پزشكی مجری دوره دكتری پژوهشی برگزار خواهد شد . از داوطلبانی كه در آزمون كتبی ( مرحله ی اول ) حدنصاب نمره ی لازم را ( با توجه به سهمیه ی داوطلب ) كسب كرده باشند ، به تعداد دو برابر ظرفیت آن رشته دعوت به مصاحبه می شوند و بر اساس اولویت نمره كتبی و انتخاب محل به مناطق آمایشی معرفی خواهند شد . در سال 96 ، زمان مصاحبه دکتری وزارت بهداشت، 14 تیر لغایت 18 مرداد ماه بوده است اما زمان مصاحبه دکتری وزارت بهداشت 98 در حال حاضر مشخص نشده است و در صورت اعلام زمان دقیق برگزاری جلسات مصاحبه ، این مقاله به روز رسانی خواهد شد . در ادامه روند مصاحبه دکتری تخصصی ، مصاحبه دکتری پژوهشی ، مناطق آمایشی مصاحبه دکتری و ایستگاه های مصاحبه دکتری وزارت بهداشت را بررسی می کنیم . طبق جدول زمانبندی اجرای آزمون دکتری وزارت بهداشت 98 که در سایت مرکز سنجش پزشکی منتشر شده ، مصاحبه دکتری علوم پزشکی هفته چهارم مرداد تا نیمه اول شهریور انجام خواهد شد .

ارتش، انستیتو پاستور ایران، بقیه الله، دانشگاه آزاد، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه شاهد، سازمان انتقال خون ایران، مرکز قلب شهیدرجایی، مؤسسه سرم سازی رازی از طریق وزارت بهداشت انجام شده ولی سایر شرایط از جمله خدمات و امکانات رفاهی تابع ضوابط و قوانین آن مؤسسه بوده و داوطلبان می توانند جهت اطلاع بیشتر به آن دانشگاه یا مرکز (و یا سایت مربوطه) مراجعه کنند. گرایش های مختلف در هر رشته توسط گروه های آموزشی دانشگاه پذیرنده تعیین می شود.

همچنین دانشگاه های علوم پزشکی کشور تعهدی در قبال اسکان و تأمین خوابگاه ندارند و بر اساس امکانات موجود، خوابگاه در اختیار دانشجو قرار می دهند. داوطلبان جهت دریافت اطلاعات بیشتر به سایت اینترنتی دانشگاه یا مرکز مورد نظر مراجعه کنند. مرکز سنجش آموزش پزشکی در مورد ارائه یا عدم ارائه خوابگاه هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت.

طبق اعلام دانشگاههای علوم پزشکی اراک، اصفهان، تبریز، سمنان، شیراز، گلستان، گیلان، مازندران، یزد این دانشگاهها فاقد خوابگاه بوده و دانشگاه های علوم پزشکی زنجان و کاشان دارای خوابگاه خودگردان هستند.

Web Analytics